6 sposobów na wieczór gier z przyjaciółmi

Gra karciana

Znudziło Wam się oglądanie filmów i wspólne granie na telefonach lub konsoli? Chcielibyście spędzić wieczór z przyjaciółmi, w klimacie jak z amerykańskich komedii? Oto garść pomysłów na udany wieczór gier z przyjaciółmi.

1. Gra w czółko.

Wielu osobom “Czółko” może kojarzyć się z popularną ostatnimi czasy aplikacją telefoniczną, jednak grano w tę grę jeszcze przed erą komórek i smartfonów. Jak się gra w “Czółko”? Otóż wersji czółkowej zabawy jest bardzo wiele. Klasyczna wersja zakłada przyklejanie na czoło kartki z wypisaną nazwą zwierzęcia, postaci lub filmu (dobór kategorii to już sprawa indywidualna). Osoba z kartką musi odgadnąć kim jest – może zadawać pytania, na które reszta odpowiada tylko “tak” lub “nie”. Możecie grać drużynowo, wówczas gra jest bardziej dynamiczna.

2. Kalambury.

Choć ta zabawa wydaje się z kolei nudna i stara jak świat, bądź zabawna dopiero po wystarczającej ilości przyjętych procentów, uwierzcie mi – jest genialna. Możecie zagrać w klasyczną wersję, z pokazywaniem, jak i rysowaną, np. na brystolu lub tablicy. Hasła należy przygotować wcześniej – najlepiej zaangażować w to kogoś spoza ekipy, żeby uniknąć ryzyka zepsucia niespodzianki. Losujecie hasło, rysujecie lub pokazujecie, a reszta zgaduje – nic prostszego!

3. Dokończ rysunek.

Choć tę grę można zakupić w wersji pudełkowej, to efekt “zrób to sam” wykonany przez Was samodzielnie niewiele różni się od oryginału. Potrzebne Wam będą przygotowane wcześniej bloczki (spięte kartki). W zależności od tego ile osób przewiduje Wasz wieczór gier, należy kolejno na kartkach napisać: Moje hasło to…, Rysujesz…, Zgadujesz…, Rysujesz…., Zgadujesz…. itp. Każdy z uczestników zabawy otrzymuje jeden bloczek. Podpisuje go na dole każdej strony swoim imieniem. Jedna osoba wymyśla kategorię hasła, po czym każdy uczestnik wymyśla, co będzie rysował i wpisuje to w polu “Moje hasło to…”. Następnie, na kolejnej stronie gracz rysuje wybrane hasło. Po upływie określonego czasu (najczęściej 30-60 sekund) gracze przewracają kartkę i podają swój szkicownik kolejnemu uczestnikowi. Ten ma za zadanie spojrzeć jedną stronę do tyłu, a następnie, zgodnie z jego instrukcją (“Zgadujesz”) napisać co przedstawia obrazek. Kolejny gracz znów zerka jedną stronę do tyłu, i zgodnie z poleceniem (“Rysujesz”) rysuje to, co napisał poprzedni gracz. Runda kończy się, kiedy do uczestnika wróci jego szkicownik. Teraz najlepsza część gry, czyli głośne omawianie prac; najlepiej, gdy robi to każdy z graczy po kolei. Będziecie zaskoczeni, jak bardzo poniosła Was fantazja oraz jak odmienny sposób interpretacji Was cechuje.

Gra planszowa

4. Never I have ever/ Nigdy nie.

Zabawa wyjątkowo popularna u naszych amerykańskich przyjaciół, staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Do tej gry niezbędny Wam będzie napój w szklankach lub kubkach (tylko od Was zależy jaki). Pierwsza osoba rozpoczyna zdanie od “Nigdy nie…” i dokańcza stwierdzenie, zgodnie z prawdą. Osoby, które mają odmienne doświadczenia upijają łyk ze swoich kubków. Zabawa ta nie tylko dostarcza wiele rozrywki i śmiechu, ale także pozwala na odkrycie intrygujących faktów z życia niektórych znajomych.

5. Głuchy telefon.

Ten rodzaj zabawy zna na pewno każdy. Kojarzący się z beztroskimi chwilami przedszkolnych zabaw, teraz, w nieco zmodyfikowanej wersji, urozmaici wieczór gier z przyjaciółmi. Dozwolone jest tutaj korzystanie z telefonów, ale tylko w jednym celu – najlepiej przekazuje się newsy z plotkarskich portali. Osoba rozpoczynająca głuchy telefon czyta plotkę, a następnie przekazuje ją dalej. Ostatnia osoba w ciągu mówi na głos co usłyszała i następuje weryfikacja. Ta zabawa to świetny pomysł nie tylko na wieczór gier, ale w ogóle rozkręcenie każdej imprezy. Dowiecie się także kto ma najsłabszą pamięć, a kto ma największe skłonności do koloryzowania.

6. Prawda czy wyzwanie.

Sławetna, rozkręcająca wszystkie szkolne dyskoteki gra, czyli zabawa w butelkę. Ciężko uwierzyć, że jest wśród nas osoba, która nigdy, przynajmniej biernie, nie uczestniczyła w grze w butelkę. Zabawa jest bardzo prosta – siadamy w kółku, w centrum ustawiając pustą, najlepiej szklaną, butelkę. Pierwsza osoba kręci, a uczestnik, na którego wypadnie musi wybrać: prawda, czyli ciekawe pytanie, czy wyzwanie, które polega na wykonaniu jakiegoś zadania. Pytania i wyzwania wymyśla osoba, która kręciła butelką, ale pozostali gracze mogą oczywiście podrzucać swoje pomysły.

Wieczór przyjaciół

Gier i sposobów na rozkręcenie Waszego wieczoru gier jest oczywiście cała masa. Liczę jednak, że te wybrane przeze mnie skutecznie urozmaicą Wam czas lub choćby zainspirują do spędzenia mile czasu, w gronie przyjaciół i znajomych. A jeśli znacie inne sposoby na tego typu posiadówki koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach – uwielbiam taki sposób spędzania czasu z przyjaciółmi, więc chętnie poczytam 🙂

Loading...

Podobne Artykuły

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

  • klaudia
  • 2 sierpnia 2019
  Odpowiedz

  uwielbiam grę w czółko, gramy z przyjaciółmi na każdej imprezie. Wypróbowaliśmy też odpowiednik z aplikacji ale niestety po jakimś czasie hasła się powtarzają więc w tym przypadku tradycyjna wersja dużo lepiej się sprawdza 🙂

  • Mary23
  • 20 sierpnia 2019
  Odpowiedz

  Świetne pomysły na wieczór z przyjaciółmi, szczególnie teraz, kiedy jest okazja żeby się spotkać i zaszaleć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 udostępnień