Materace piankowe czyli sposób na dobry sen

Materac piankowy

Materace piankowe – wielu z nas na pewno o nich słyszało, jednak często hasło to kojarzy się z niepotrzebnym jeżdżeniem po Ikeach i różnych innych meblarskich sklepach w poszukiwaniu idealnego wkładu do naszego łóżka. Okazuje się, że materace piankowe są teraz bardzo popularne, łatwo dostępne, a przede wszystkim korzystne dla jakości naszego snu.

Z czego składają się materace piankowe?

Popularność materacy piankowych w dużej mierze jest spowodowana rozwojem chemii oraz technologii w obszarze produkcji poliuretanu. Z czego składają się materace piankowe? Właśnie poliuretan stanowi główny materiał używany do wytwarzania materacy piankowych. Pianki poliuretanowe, z których wykonane są materace, różnią się między sobą sprężystością, elastycznością, a przede wszystkim gęstością. To właśnie gęstość decyduje o twardości materaca. Dobierając odpowiednią gęstość pianki, możemy dostosować twardość materaca do swoich potrzeb i preferencji, a w konsekwencji wybrać materac pozwalający nam na najwyższy komfort snu.

Materace piankowe

Przy wyborze materaca, który powinien posłużyć nam przez lata, warto kierować się między innymi opinią dotychczasowych klientów danego producenta. W końcu zadowolony, wypoczęty i wyspany kolega to najlepsza rekomendacja dobrego materaca. Wiele pozytywnych opinii słyszy się o materacach piankowych ze sklepu ArtMedic Viscotherapy. Producent ten posiada w ofercie nie tylko materace piankowe, ale również kieszeniowe oraz materace na wymiar, co pozwala na udany zakup nawet w przypadku łóżka o niestandardowych wymiarach.

Materac z pianki wysoko-elastycznej

Jednym z rodzajów materacy piankowych są materace wykonane z pianki wysoko-elastycznej, które cechują się wysoką wytrzymałością i sprężystością. Stanowią świetną podporę dla kręgosłupa, wspomagają leczenie jego schorzeń oraz pozwalają na komfortowy sen. Pianka wysoko-elastyczna zapewnia także wysoką wentylację, co pozwala skórze oddychać i nie gromadzi potu.

Materac z pianki termo-elastycznej

Kolejnym popularnym rodzajem materacy piankowych są materace wykonane z pianki termo-elastycznej. Odkształcają się nieco wolniej niż materace z pianki wysoko-elastycznej, natomiast są ściśle związane z temperaturą naszego ciała. Materace z pianki termo-elastycznej przejmują temperaturę naszego ciała i wówczas stają się bardziej miękkie. Doskonałe dla osób mających problemy z kręgosłupem oraz układem krążenia.

Materace piankowe zalety

Zalety materacy piankowych

Pianki wykorzystywane do produkcji materacy charakteryzują się niezwykłym dopasowaniem do ciała. Materace piankowe, jako jedyny rodzaj materacy, są także produkowane w dowolnym kształcie i rozmiarze. Jedną z największych zalet materacy piankowych jest ich lekka waga, co jest szczególnie istotne w przypadku podnoszenia łóżka lub kanapy, np. aby dostać się do schowka na pościel. Dzięki ich lekkości materace piankowe są łatwe w transporcie oraz przemieszczaniu.

Jak wybrać materac piankowy?

Materace piankowe są coraz popularniejsze, dlatego w ofertach sklepów znajduje się wiele rodzajów i modeli. Jak wybrać materac piankowy? Pamiętajmy o odpowiedniej gęstości pianki, adekwatnej do naszej wagi – źle dobrany, a w konsekwencji użytkowany materac trwale się odkształca, a więc szybko niszczy. Przy zakupie warto wybrać materac pasujący do naszych preferencji – np. materac z pianki termo-elastycznej poleca się osobom śpiącym we dwójkę, gdyż nie przenosi on drgań na przeciwne strony.

Wybór materaca to niełatwe zadanie, szczególnie, że nie jest to zakup sezonowy. Pamiętajcie, że to, na czym śpicie, wpływa nie tylko na Wasze zdrowie, ale także komfort i jakość Waszego snu. Warto więc dobrze przemyśleć zakup odpowiedniego materaca.

Loading...

Podobne Artykuły

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

  • Dorota
  • 2 października 2020
  Odpowiedz

  Jak mój mąż kupił mi na urodziny materac to go wyśmiałam. Teraz on śmieje się ze mnie kiedy nie pozwalam nikomu poza nami nawet położyć się na moim zajebiście wygodnym łóżku haha 😀

  • AgaA
  • 4 października 2020
  Odpowiedz

  Wydaje się że łóżko to łóżko ale jak się ma problemy z kręgosłupem… w dużym skrócie przekonałam się że odpowiedni materac robi swoje 🙂

  • Pola
  • 18 lipca 2021
  Odpowiedz

  Dobra już wiem co muszę kupić po remoncie pokoju! ? Materac nowy się z pewnością przyda także wydaje mi się że materac piankowy to odpowiednia opcja dla mnie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 udostępnień