Nowy rok szkolny – zorganizuj się na nowy rok szkolny!

Powrót do szkoły

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Wielu z nas wybiera się właśnie na szkolne zakupy, choć niewielu zdaje sobie sprawę jak ważna jest – zarówno podczas zakupów, jak i w trakcie roku szkolnego – odpowiednia organizacja. Przeczytaj artykuł i zorganizuj się na nowy rok szkolny!

Aby właściwie zorganizować się na nowy rok szkolny należy odpowiednio zastanowić się nad wyborem odpowiednich szkolnych akcesoriów. Aktualnie dostępna na rynku ilość przyborów szkolnych przyprawia wielu uczniów i ich rodziców o zawrót głowy. Coraz większy problem stanowi wybór odpowiedniego zeszytu, piórnika czy długopisu. W dobie wszechobecnego internetu i dostępnych technologii coraz więcej uczniów, a w szczególności studentów, korzysta z elektronicznych form notowania. Co najlepiej pomoże nam w nauce?
Kolorowe zeszyty

Postaw na kołozeszyty lub segregator!

Niniejszy artykuł kieruję raczej do osób zainteresowanych klasyczną formą notowania, czyli bez użycia komputera, notebook’a czy tableta. W modzie są teraz kołozeszyty, które dedykuje się osobom lubiącym ład i porządek w swoich notatkach. Taka forma zeszytu zawiera z reguły kolorowe przegródki pozwalające oddzielić od siebie konkretne działy lub przedmioty. W przypadku segregatora możemy dokupić lub zrobić samemu takie przegródki. Tego typu formy gromadzenia notatek pozwalają również na swobodne wyciąganie czystych kartek np. w przypadku kartkówek czy sprawdzianów, dzięki czemu nie niszczymy zeszytu. Zwykle takie zeszyty na kółkach lub segregatory pozwalają na gromadzenie w nich notatek z kilku przedmiotów, dzięki czemu możemy zaoszczędzić miejsce w plecaku czy na biurku, wygodnie przechowywać ważne informacje w jednym miejscu oraz być bardziej eko, kupując jeden zeszyt zamiast trzech czy pięciu 😉

Kolorowe notatki pomagają w nauce!

Okazuje się, że robienie kolorowych notatek nie jest spowodowane wyłącznie osobliwym zmysłem estetycznym gorliwych uczniów. Kolory naprawdę pomagają w nauce! Warto więc na nowy rok szkolny zaopatrzyć się w kolorowe mazaki, zakreślacze lub zwykłe kredki. Przeróżne badania w zakresie wpływu kolorów na nasz mózg dowodzą, że pisanie kolorowymi mazakami poprawia naszą pamięć nawet o 25%. Mózg dobrze reaguje na to, co kolorowe – w wyniku szybszej i lepszej interakcji skraca czas przetwarzania napisanej kolorem informacji. Warto w trakcie tworzenia notatek ważniejsze terminy, hasła i nazwy zagadnień pisać kolorem – takie sztuczki pomagają lepiej skoncentrować uwagę, dzięki czemu szybciej zapamiętamy najważniejsze informacje.
Kolorowe mazaki

Plakaty, plansze i fiszki!

Kolejny sposób na wkroczenie w nowy rok szkolny super zorganizowanym to zakup materiałów potrzebnych do stworzenia plakatów, plansz lub fiszek. Bloki większego formatu, brystole, kolorowe pisaki – wszystko to posłuży doskonale do przygotowania plakatów i fiszek. Tego typu pomoce szkolne – pod warunkiem, że starannie je wykonamy – nie tylko całkiem fajnie wyglądają w Waszym pokoju lub piórniku, ale są również bardzo pomocne w nauce, i to nie tylko dla wzrokowców. Będąc w klasie maturalnej, dzięki własnoręcznie wykonanym plakatom biologicznym, nauczyłam się perfekcyjnie podziału tkanek i budowy poszczególnych komórek. Studiując, często wspomagam się fiszkami z trudniejszymi terminami, które wkładam do piórnika, dzięki czemu szybciej przyswajam trudniejsze zagadnienia.

Samo wykonanie takiego plakatu bądź fiszki to świetny sposób na lekką i przyjemną powtórkę materiału. Dodatkowo, mimowolnie zerkając na Waszą fiszkę lub plakat, coraz więcej powtarzacie i utrwalacie umieszczony na nich materiał.

Odpowiednie, dobrze przemyślane zakupy na nowy rok szkolny oraz właściwe ich wykorzystanie to gwarancja udanej i efektywnej nauki. Zorganizuj się na nowy rok szkolny – koło-zeszyty i segregatory, kolorowe notatki oraz plansze i fiszki to niezawodne triki na zdobycie świetnych ocen w lżejszy i przyjemniejszy niż zwykle sposób. Dajcie znać w komentarzach co o tym sądzicie, no i przede wszystkim czy sami korzystacie z tych sposobów 🙂 A może macie własne sprawdzone triki z wykorzystaniem przyborów szkolnych, wpływające na dobre wyniki w nauce?

Loading...

Podobne Artykuły

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Komentarze

  • Daga
  • 27 sierpnia 2019
  Odpowiedz

  Kolorowe notatki to moje totalne uzależnienie – jestem na trzecim roku studiów i nadal to robię, a znajomi na zmianę śmieją się ze mnie i pożyczają notatki haha 😀

  • tosia15
  • 28 sierpnia 2019
  Odpowiedz

  kołozeszyty są super używam ich już od dobrych kilku lat. Najlepsze jest to że w jednym takim zeszycie można mieć nawet z 5 przedmiotów co jest bardzo wygodne i praktyczne 😀 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 udostępnień