Obrazy na płótnie – uniwersalny i modny dodatek do domu

Obraz na płótnie

Obrazy na płótnie to kolejna modna alternatywa dla fototapet i plakatów zdobiących ściany w naszym domu. Urokliwe pejzaże, łąki pełne kwiatów czy artystyczne bohomazy to tylko wycinek z wielu wzorów i motywów jakie oferują sklepy z obrazami na płótnie. Czym właściwie są obrazy na płótnie?

Słysząc po raz pierwszy obrazy na płótnie nie miałam w zasadzie żadnego skojarzenia. Myślisz obraz, widzisz płótno, więc w zasadzie przychodzi Ci do głowy pytanie: czy są inne obrazy? Jaki to obraz-nie-na-płótnie? Po chwili jednak nachodzi Cię refleksja, ubrana w garnitur i krawat, dzierżąca pod pachą kubeł zimnej, brudnej wody. Panna Refleksja patrzy na Ciebie z politowaniem, sugestywnie odchrząkuje, i wylewając na Ciebie całe te pomyje uświadamia, że w dobie wszechobecnego plastiku i tworzyw sztucznych obraz na płótnie to jednak nie tak częste zjawisko. Właśnie dlatego taki rodzaj ozdoby w domu, choć dość popularny, nie stanowi reguły i nadaje wnętrzu pewnego osobliwego charakteru.

Obrazy na płótnie

Internetowe sklepy z obrazami na płótnie charakteryzują się większym od stacjonarnych wyborem wzorów i motywów, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni rezygnować np. z wymarzonej łąki pełnej maków na rzecz zdjęcia kilku kłosów na polu tuż przed zbiorem. Dobre sklepy oferują także możliwość podglądu wybranego obrazu na ścianie, dzięki czemu wybór dekoracji staje się znacznie łatwiejszy.

Obraz na płótnie – co to jest?

Dyskusję na temat niewątpliwych zalet zastosowania u siebie w domu rozwiązania jakim jest obraz na płótnie warto byłoby zacząć od ustalenia czym dokładnie owa ozdoba jest. Mimo, iż najczęściej dekoracje te faktycznie są wykonywane na płótnie, to jednak na własnoręczne dzieło wybitnie utalentowanego, choć jeszcze nieodkrytego studenta ASP palącego w domu świeczkę przy portretach Van Gogh’a i Picassa nie ma co liczyć. Obrazy na płótnie to nic innego, jak wysokiej jakości wydruk maszynowy, który wykonuje się właśnie na płótnie, materiale PCV – wówczas mamy do czynienia z obrazem bardzo lekkim, co ułatwia montaż – lub plexi, co gwarantuje dodatkową ochronę i wytrzymałość.

Obraz na płótnie

Jednym z najczęściej ozdabianych jeśli chodzi o obrazy na płótnie pomieszczeń w domu jest salon. To miejsce, które stanowi najbardziej reprezentacyjną część każdego domu, w którym przyjmujemy gości i które w związku z tym zawiera najwięcej ozdobników, dekoracji i bibelotów. Dlaczego warto mieć w swoim salonie obrazy na płótnie? Obrazy na płótnie do salonu to bardzo fajny element wystroju, który nada pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru, elegancji i jakości, a przy okazji stanowi dekorację, która ma swoje stale miejsce, i której nie musimy wycierać i przekładać w ramach cotygodniowych porządków w mieszkaniu.

Wiele wzorów i kolorów

Obrazy na płótnie to taki rodzaj dekoracji, który jesteśmy w stanie dopasować do swojego mieszkania, charakteru i stylu. Jeśli jesteśmy fanami motoryzacji, w naszym domu pełno jest figurek i modeli samochodów, a w barku zamiast wykwintnych alkoholi stoją płyny hamulcowe, te do spryskiwaczy i pokaźna kolekcja wosków do polerowania karoserii, wciąż możemy znaleźć idealny obraz na płótnie pasujący do całości. Wysokiej jakości zdjęcia starych, kolekcjonerskich samochodów czy motocyklista pędzący drogą jakby jutra miało nie być, to motywy na obrazach, które bez problemu jesteśmy w stanie znaleźć w ofercie dobrych sklepów produkujących obrazy na płótnie – trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Także entuzjaści minimalistycznych wnętrz znajdą obraz dla siebie. Ktoś mógłby powiedzieć, że po co, przecież taki wystrój jest nijaki, bez charakteru – nie każdy docenia piękno bieli, czerni i srebra, gładkich mebli i ścian, białych, grubych świec czy braku obrusu na stole w jadalni. Abstrakcyjna grafika, utrzymana w jasnych, neutralnych kolorach, lub wprost przeciwnie – nasycona mocnymi, zdecydowanymi kolorami – zaakcentują lub wzmocnią charakter minimalistycznego wnętrza, pozwalając jego właścicielowi na efektowną, przyciągająca wzrok ozdobę bez konieczności zmieniania wystroju całego wnętrza.

Obrazy na płótnie

Obrazy na płótnie do sypialni to fajna opcja na ozdobienie tego spokojnego, rzadko obfitującego w ozdoby pomieszczenia. Ten pokój, kojarzący się z intymnością, alkową i miejscem relaksu, nie powinien zawierać wielu niepraktycznych ozdób. Minimalistyczne, stonowane i eleganckie obrazy na płótnie do sypialni, przedstawiające coś co nas uspokaja i relaksuje, np. spokojny krajobraz, zachód słońca czy miasto nocą, to świetne rozwiązanie, które oprócz funkcji dekoracyjnej umili relaks i pozwoli jeszcze bardziej odprężyć się podczas wylegiwania w miękkiej, sypialnianej pościeli. Więcej informacji dotyczących właściwości i możliwości aranżacji jeśli chodzi o obrazy na płótnie znajdziesz tutaj.

Moda na prawdziwe obrazy w siermiężnych ramach ustąpiła nowoczesnym, tańszym, bardziej praktycznym i efektownym rozwiązaniom, jakimi są właśnie obrazy na płótnie. Poza tym cudeńka te mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, która stanowi kartę przetargową każdego entuzjasty dekorowania wnętrz, który raz w miesiącu zostawia w Ikei lub Home&You kilka stówek na bibeloty do mieszkania. Otóż obraz możemy łatwo powiesić i łatwo zdjąć, dlatego jeśli zmieni nam się koncepcja bez problemu możemy wymienić ją na inną, bez konieczności zrywania tapety i powtórnego malowania ściany. Obrazy na płótnie to więc efektowna dekoracja, styl i przede wszystkim – komfort i praktyczność.

Loading...

Podobne Artykuły

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 udostępnień