Smartheal – nowoczesny inteligentny opatrunek dla każdego!

Smartheal opatrunek

SmartHeal to jest nowoczesny opatrunek stworzony przez studentów Politechniki Warszawskiej, który spędza sen z powiek wszystkim osobom martwiącym się o źle gojącą ranę, a w perspektywie zapobiegnie powstawaniu zakażeń i powikłań.

Zmaganie się ze źle gojąca raną potrafi przysporzyć wiele nerwów i irytacji. SmartHeal to jest nowoczesny opatrunek, którego zadaniem jest właśnie inteligentne i bezpieczne gojenie. Wykorzystanie tego ogólnodostępnego, medycznego cudeńka pozwala przeprowadzić cały proces gojenia w najlepszy sposób – tkanki odbudowują się szybko i bezproblemowo.

Co to jest Smartheal?

Smartheal to jest nieinwazyjne narzędzie diagnostyczne do ran przewlekłych. Ten inteligentny wynalazek służy do natychmiastowego wykrycia zmian pH w ranach powiązanych ze stanem zapalnym, a w konsekwencji dobrania właściwego leczenia. Działanie Smartheal jest oparte na sensor elektrochemiczny.

Warto zaznaczyć, że SmartHEAL jest bardzo prosty w obsłudze, a z uwagi na swoją potencjalnie niską cenę, ogólnodostępny. Pozwala to na zredukowanie wizyt u specjalistów, a także bardziej ukierunkowane, bezpieczne leczenie dla osób pozostających w domowej hospitalizacji.

Opatrunek

Jak powstał Smartheal?

SmartHEAL to cudeńko stworzone przez trójkę polskich studentów, uczniów Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej – mgr inż. Tomasz Raczyński, mgr inż. Piotr Walter oraz mgr inż. Dominik Baraniecki. Całą trójkę połączyła podobno pasja do rozwiązań związanych z elektroniką drukowaną.

SmartHEAL to tegoroczny zwycięzca międzynarodowego etapu Konkursu Nagroda Jamesa Dysona. Wygrana w tym konkursie pozwala pokryć bieżące wydatki operacyjne, a także zakupić materiały do dalszych badań. Dzięki temu możliwym jest dostosowanie innowacyjnych procesów technologicznych do powszechnie stosowanych materiałów medycznych w przyszłości.

Twórcy SmartHeal planują przeprowadzenie testów kalibracyjnych na różnych opatrunkach, a także stworzenie aplikacji, która pozwoli na bezprzewodowe odczytywanie wyników badania.

Loading...

Podobne Artykuły

Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0 udostępnień